Kategorie: Divadelní představení O chytrém Honzovi a krásné Madlence

O chytrém Honzovi a krásné Madlence


26. 3. 2023

Začátek: 26. 3. 2023 | 15.00
Konec: 26. 3. 2023 | 16.10
divadelní sál MKD
Vstupné: 100 Kč

Proti zlu se bojuje nejen odvahou, ale i chytrostí a důmyslem a k získání štěstí stačí někdy i bystrý selský rozum.

Honza - snad nejtypičtější postava českých lidových i klasických pohádek. Líný Honza, hloupý Honza, Honza silák, Honza statečný hrdina, zkrátka co Honza, to jiná postava. Co mají čeští Honzové společného? Je to vždy lidová postava z prostředí českého venkova, vesnický chasník z masa a kostí, reálný člověk ze skutečného života.

A jaký je Honza v naší pohádce? Na začátku příběhu se jeví jako mile uličnický, trochu lenivý nenasyta, postupně se však projevují i jiné jeho vlastnosti. Jako snad v každé pohádce o Honzovi i ten náš odchází do světa s typickým rancem máminých buchet. Tentokrát utíká před verbířema, kteří ho chtějí odvést do války. Nebyla by to pohádka, aby v ní nesehrál roli kouzelný předmět, který pohádkovému hrdinovi obvykle pomáhá v nesnázích. V našem příběhu jej představuje mámin medajlonek, který mu daruje jeho otec Vojta při náhodném setkání, když se coby válečný veterán vrací domů z vojny. Medajlonek s nadpřirozenou schopností Honzu varuje před nástrahami, které mu připraví zrádná víla - bludička. Jak název napovídá, při svém putování se potká s krásnou Madlenkou, upřímným vesnickým děvčetem. Oba, jak jinak, se do sebe zamilují a plánují svatbu. To se nelíbí mstivé a zlé statkářce Kunhutě, u které Madlenka slouží. Ta jim chce jejich plán za každou cenu překazit. Celý příběh zpestřují písničky a pro pobavení jej provází a vtipně glosuje postava staré vrány.

Jak si náš hrdina se svízelnou situací poradí? Nechte se překvapit. Honza v našem příběhu reprezentuje dobro, je to chlapík s upřímným srdcem, se smyslem pro spravedlnost, nejen odvážný, ale i důvtipný.

Účinkuje DAP – divadelní agentura Praha

Autor: Lenka Procházková
Režie: Miroslav Pokorný
Hudba: Tomáš Alferi
Výtvarná spolupráce: Eva Milichovská

Hrají:
Zdeňek Košata, Milada Bednářová, Tereza Sokolíková/Natalie Dvořáková, Vlastimil Žwak

U Sadů 323
Mělník, Středočeský kraj 27601
Česká republika
315622612

Zobrazit celý kalendář