Suvenýry

V Turistickém informačním centru je možné zakoupit mapy, průvodce, publikace i propagační nebo dárkové předměty s motivem Mělníka, sběratelské turistické známky, turistické vizitky, fotonálepky osobnosti, turistické výletky a minivýletky a turistické nálepky. Odznaky města Mělník nabízíme ve velkém množství druhů i barevných variant.

V nabídce je též bohatý výběr pohlednic, který byl v minulém roce rozšířen o 16 pohlednic Mělníka a okolí vydaných Mělnickým kulturním centrem.
Pohlednice zasněženého Mělníka vydaná naší společností se v lednu 2017 umístila na prvním místě v ceně ATIC v soutěži „O nejhezčí turistickou pohlednici České republiky 2017“ v kategorii jednoobrázkových pohlednic.

Velkému zájmu se těší nabídka širokého sortimentu mělnických vín a hořká i mléčná čokoláda s motivem Mělníka, z dalších suvenýrů jsou velmi oblíbené a žádané magnety – v nabídce je cca 40 druhů (z větší části z vlastních návrhů), sortiment suvenýrů byl rozšířen i o originální bločky se 4 motivy Mělníka, puzzle, hrnky, propisky a vonné svíčky s originálním potiskem siluety chrámu sv. Petra a Pavla a Zámku Mělník. Novinkou je vinná kosmetika taktéž s motivem Mělníka.

Nechybí ani trička nebo kšiltovky s motivy města Mělník, trička s motivy Mělnického vinobraní nebo s motivem Mělnického kulturního léta.

Ukázka pohlednic vydaných Mělnickým kulturním centrem v roce 2017

Informace pro turisty i obyvatele Mělníka a okolí.