Pro rodiny s dětmi

Mělník dětem
Pro malé turisty jsme v TIC Mělník připravili krátkou trasu historickým centrem města s luštěním tajenky. Trasa začíná i končí v Turistickém informačním centru a za správně vyluštěnou tajenku zde děti obdrží drobnou odměnu.

 

 

 

 

V TIC se také nejmenší návštěvníci našeho královského věnného města mohou seznámit s několika královnami, které se zapsaly do dějin Mělníka. K vidění jsou u nás loutky královen z dílny žáků ZUŠ Mšeno, k dispozici je zdarma informační leták se stručným popisem.

 

 

 

 

Plavby lodí
Pro malé i velké návštěvníky Mělníka se během turistické sezóny konají vyhlídkové plavby lodí Fidelio k soutoku Labe a Vltavy.

 

 

Vyhlídkové jízdy turistickým vláčkem
Žlutý výletní vláček jezdí v centru Mělníka pravidelně v červnu a září každý víkend, v červenci a srpnu pak každý den. Svézt se mohou děti i dospělí, psi i kočárky. V nabídce jsou dvě trasy –  kratší okruh v historickém centru města nebo se můžete vydat na jízdu po širším okolí Mělníka na trase delšího okruhu.
Podrobný ceník zde.

 

Dětská hřiště / dětské koutky

 

Další aktivity pro děti

Regionální muzeum Mělník
Stálá expozice historických kočárků, výstava dobových hraček a historických modelů a souprav plechových vláčků.

 

Zoopark Zelčín
Domácí zvířata / dětské hřiště / půjčovna kol, koloběžek, in-line bruslí / naučná stezka Vrbno–Zelčín / možnost zapůjčení raftu / jízda na koních / restaurace / ubytování

 

History Park Ledčice
Archeologický park v areálu historického statku v blízkém sousedství hory Říp nabízí dětem seznámení s prací archeologa, vyzkoušení si práce v terénu i následné zpracování archeologických nálezů. Návštěvníci se v průběhu získávání dovedností seznámí s historií nejbližšího okolí hory Říp, osídlení krajiny od pravěku po středověk a některými archeologickými nálezy z blízkého okolí.

 

Za pokladem – Kokořínsko
Luštěte šifry, skládejte puzzle, procházejte bludiště, hledejte rozdíly, řešte slovní úlohy a různé jiné typy úkolů. K tomu si poslechněte zajímavý příběh spojený s danou lokalitou. Nakonec za pomoci získaných nápověd najděte truhlu s pokladem a vaší odměnu.

Kokořínsko – výlety s kočárkem
Tipy na pěší výlety s doporučením tras vhodných pro kočárky a dětská odstrkovadla.

Informace pro turisty i obyvatele Mělníka a okolí.