Program

Od čtvrtečního odpoledne bude trhy oživovat bohatý kulturní program. Během kulturního programu Mělnických vánočních trhů 2019 vystoupí například následující umělci a soubory:

Eva Cendors
Herečka a písničkářka českého původu, která si za svůj domov zvolila sladkou Francii. V poetických textech opěvuje nesmrtelná témata lásky, svobody, naplněného života. Řada písní je také poctou a oslavou ženy. Eva vystupuje ve Francii, ve Švýcarsku i v České republice

Big Band Trumpet Jana Polácha
Originální swingový big band, jediný orchestr na světě, který stabilně vystupuje ve složení trumpetová sekce podložená rytmikou (piano, bass, bicí) a doplněná ženským vokálem.

Euphorica
Čtyři hlasy, čtyři nástroje, a především čtyřnásobná ženská energie v hudbě mnoha historických dob i lidové tradiční písni ze všech koutů Evropy.

Mělnické MŠ a ZŠ
Nejvíc radosti přinášejí Vánoce dětem, a právě děti dokážou svým nadšením a nedočkavým očekáváním z pódia Mělnických vánočních trhů během vystoupení nakazit vánoční atmosférou i všechny diváky.

Braagas
Kapela zaměřená na lidovou hudbu z různých částí Evropy, především písně Sefarditů, Balkánu, nebo Skandinávie i Čech a Moravy. Kapela získala cenu Anděl v žánru world music a poslední album „O ptácích a rybách“ získalo 3. místo žebříčku World Music Charts Europe.

Prime Time Voice
Jazzová vokální kapela, která se díky jednolitému aranžérskému rukopisu neomezuje na jediný žánr, své posluchače s lehkostí i vtipem provede pestrou swingovou, jazzovou i filmovou hudbou od 30. let minulého století až po současnost.

Žesťový kvintet Václava Jakubce
Mělnický soubor vystoupí se speciálně vybraným vánočním programem, zpěv Jana Grossová.

La Dolce Vita
Sokolovský komorní smíšený sbor má v repertoáru duchovní písně, madrigaly, spirituály, gospely, lidovky, moderní popové písně ve sborové úpravě, vánoční písně, chvalozpěvy a mnoho dalšího.

Divadelní spolek MIM o.s.
Humorná klauniáda s vánoční tematikou o dvou popletených andělech, kteří se připravují na nejkrásnější svátky v roce, Andělské vánoce, potěší nejmenší návštěvníky trhů.

Pěvecký sbor Markéty Wagnerové
Devítičlenný dětský pěvecký sbor z Kralup nad Vltavou pod vedením Markéty Wagnerové, učitelky popového zpěvu na kralupské ZUŠ, který má za sebou i vystoupení s profesionálními umělci, zazpívá soudobé vánoční písně.

Singtet
Šestičlenná vokální skupina z Horšovského Týna zpívá písničky ve vícehlasých úpravách, inspirují se kapelami The King’s Singers a 4TET.

Pražská mobilní zvonohra – Carillon
Carillon neboli zvonohra je neprávem málo známý monumentální hudební nástroj, v němž údery elektromagnetického kladiva rozeznívají za vzniku podmanivých akordů vánočních melodií velké i menší zvony. Pražská mobilní zvonohra z dílny zvonařství Manoušek je jediným nástrojem tohoto druhu v ČR a jedním z pouhých čtyř v Evropě.

Abalone
Repertoár kapely je tvořen převážně skladbami amerických bluegrassových skupin s důrazem na vícehlasé vokály a rovněž  cappella gospely. Pro zpestření objevují i skladby z nebluegrassového prostředí, například filmové melodie nebo staré trampské písně a dokonce melodie takových klasiků, jako je např. Ant. Dvořák.

Divadlo 100 opic
Autorské představení Zimní pohádka pojednává o přátelství svérázného sněhuláka a štěněte Alíka, pejska, kterého vyhnali z domu. Oba hrdinové se dostanou do víru dobrodružství a nečekaných zvratů, v nichž musí prokázat odvahu a vtip. Také se nebojí riskovat kůži jeden pro druhého, protože věrnost může být silnější než vlk, lidská hloupost i smutek.

Jana Richterová Trio
Členka originální skupiny Two Voices proslulé geniálními vtipně absurdními texty zpívanými dokonale sladěnými ženskými vokály na nejznámější melodie klasické hudby vystoupí s uměleckými kolegy se speciálním vánočním programem.

Prague Funfair Orchestra
Starosvětský pouťový orchestr ve složení basa, akordeon, fagot a/nebo tarrogato a housle má na programu jazz, swing, folk, staropražské písně, evergreeny, šansony i autorskou tvorbu.

Ilusias
Ohňová show umělecké skupiny, jejíž členy spojuje láska k ohni, černému divadlu a především touha vytvářet kvalitní a divácky úspěšné show. Důraz klade na vysokou technickou i uměleckou úroveň působivého vystoupení.

Podrobný program s časovým harmonogramem připravujeme.
Stránka ve výstavbě, děkujeme za pochopení.

 

Informace pro turisty i obyvatele Mělníka a okolí.