Eurobankovka s motivem Mělníka

V pondělí 16. 12. bude zahájen prodej mělnické suvenýrové eurobankovky v Turistickém informačním centru Mělník v ulici Legionářů.
Cena: 50 Kč (platba je možná v hotovosti v Kč i kartou)
Max. počet kusů na osobu: 10

Eurobankovka bude vydána u příležitosti 745. výročí první dochované zmínky o Mělníku jako městě. 25. listopadu 1274 udělil Přemysl Otakar II. mělnickým finanční podíl z výnosu dálkového obchodu na Labi.
Na eurobankovce je vyobrazena mělnická radnice, která stojí v historickém centru na náměstí Míru v místě, kde stávala původně rychta přestavěná na konci 14. století v gotickém slohu. Připomínkou na tuto stavební etapu je zbytek kaple sv. Barbory s arkýřem. V průběhu staletí došlo k řadě přestaveb od renesanční, barokní až po poslední výraznou úpravu z konce 30. let 20. století, kdy se radnice spojila v jeden architektonický celek se dvěma sousedními domy.

Máme z TIC na sběratele velkou prosbu – nezkoušejte nás prosím přemlouvat, zda vám můžeme bankovky rezervovat, zaslat poštou či prodat dříve nebo vám prodat více než 10 bankovek na osobu – opravdu to možné není – ani když nás budete prosit na kolenou nebo nám naopak vyhrožovat koncem světa. Eurobankovka bude skutečně v prodeji pouze v našem infocentru, platit můžete hotově v českých korunách nebo kartou. Děkujeme za pochopení