Kategorie: Koncert Alf Carlsson/Jiří Kotača Quartet

Alf Carlsson/Jiří Kotača Quartet


1. 5. 2024

Začátek: 1. 5. 2024 | 19.30
Konec: 1. 5. 2024 | 20.40
hudební sál MKD
Vstupné: 170 Kč

vstupenky

Alf Carlsson/Jiří Kotača Quartet je společný projekt švédského kytaristy Alfa Carlssona a českého trumpetisty Jiřího Kotači. Tyto dva oceňované muzikanty spojilo studium v nizozemském Rotterdamu a půl roku po jejich návratu do rodných zemí i plánovaný výlet Alfa do ČR, z kterého se nakonec stala krátká šňůra a posléze i regulérní kapela. Kvarteto vydalo v listopadu 2019 kladně hodnocené album Journeys (Amplion Records) a odehrálo desítky koncertů na jazzových festivalech a v klubech ve Švédsku, Bulharsku, Rakousku, Itálii, Německu, Slovensku a České republice. Kapelnické duo doplnili nejžádanější slovenští jazzmani nejmladší generace - Peter Korman na kontrabas a Kristián Kuruc na bicí nástroje.

V hudbě kvarteta se mísí vlivy lyrické skandinávské hudby a moderního jazzu se špetkou moravského a slovenského folkloru. V současné době také s živou elektronikou, což přináší unikátní zvukovou kombinaci této kapely, která klade důraz na zvukovou pestrost, silné melodie a pracuje s propojováním odlišných hudebních tradic a kořenů jednotlivých členů kapely.

Samotní kapelnící patří mezi oceňované hudebníky mladé generace ve svých zemích. Alf Carlsson komponoval hudbu pro Nobelovu cenu míru a Jiří Kotača je nominovaným umělcem na Cenu Anděl a držitelem ceny Česká jazzová sklizeň 2020. Na jaro 2024 bude kapela vydávat své druhé album.

Účinkují:

Alf Carlsson - kytara
Jiří Kotača - trumpeta/křídlovka
Peter Korman - kontrabas/baskytara
Kristián Kuruc - bicí nástroje/pady

Videoupoutávka

Více o kapele

U Sadů 323
Mělník, Středočeský kraj 27601
Česká republika
315622612

Zobrazit celý kalendář