Kategorie: Výstava JAM v obrazech - Vernisáž

JAM v obrazech - Vernisáž


8. 9. 2022

Výstava obrazů mělnických výtvarnic Jarky Drechslerové, Aidy Líhové-Legnerové a Mirky Léblové.

Společný projekt tří výtvarnic navazuje na předchozí výstavy, které uspořádalo Mělnické kulturní centrum v minulých letech v galerii Ve Věži (výstava výtvarné skupiny SKOBA – 2014 | 6. Mělnický salon – 2015 | Víno, ženy, zpěv – 2016 | Vladimír Veselý a jeho žáci – 2021). Vystavující umělkyně spojuje totiž nejen blízký vztah k městu Mělníku a jeho okolí, ale také k osobě pro Mělník významného výtvarného pedagoga, akademického malíře Vladimíra Veselého. Zakladatel galerie Ve Věži ovlivnil počátky výtvarné dráhy všech tří autorek a pomohl jim odhalit a plně rozvinout vlastní talent, tvůrčí potenciál a umělecké vnímání světa.

Výstava v prostorách MKD potrvá do 3. 11. 2022.

 Jaroslava Drechslerová
*1967 – Praha

Výtvarnice, grafička, fotografka a grafická designérka. Svůj výtvarný růst zahájila na LŠU Mělník pod vedením Vladimíra Veselého, vyšší umělecké vzdělání jí v období totality nebylo umožněno z politických důvodu.
V dospělosti absolvovala v Ateliéru Praga Prima kurz olejomalby a opakovaně se účastnila Letní krajinářské školy. V její tvorbě se odráží obdiv k fascinující hře barev s nekonečnou láskou k přírodě. Okouzlují ji staré klasické techniky malby jako olej na plátně či dřevě. Samostatně vystavovala v rámci celé ČR a účastnila se mnoha výstav kolektivních. Pro město Mělník i jiné mělnické vydavatele graficky upravila několik publikací.

 

 

 Aida Líhová-Legnerová
*1968 – Mělník

Výtvarnice a pedagožka, absolventka pedagogické fakulty UK, obor učitelství českého jazyka a výtvarné výchovy. Autorka kreseb, volné grafiky, knižních ilustrací a maleb na hedvábí se nejčastěji inspiruje podvědomím, sny, pocity tušení i tajemnem. Je zakladatelkou a členkou výtvarné skupiny SKOBA, místopředsedkyní Mělnického osvětového a okrašlovacího spolku, členkou Literárního klubu Pegas a České arteterapeutické asociace.
Její díla byla vystavena na několika samostatných výstavách, zúčastnila se řady kolektivních výstav. Je autorkou log různých spolku, například folklorního souboru Jarošáček. Pravidelně přispívá do almanachu básní, publikovala dvě básnické sbírky.

 

 Miroslava Léblová
*1975 – Mělník

Výtvarnice a grafička, absolventka Střední umělecko-průmyslové školy na Žižkově, obor propagační grafika, získávala první zkušenosti s kreslením a malováním na LŠU pod vedením Vladimíra Veselého. Už během studia na střední škole se věnovala volné tvorbě, především figurální kresbě a kaligrafii. Od roku 2016 se věnuje i olejomalbě. Při své tvorbě se nejčastěji inspiruje světem zvířat, ráda se vrací také k figuře a portrétu.
Talent i výtvarné dovednosti uplatňuje i ve své profesi grafičky. Zúčastnila se několika kolektivních výstav, kde prezentovala své práce.

U Sadů 323
Mělník, Středočeský kraj 27601
Česká republika
315622612

Zobrazit celý kalendář