Kategorie: Koncert Tříkrálový koncert

Tříkrálový koncert


5. 1. 2019

Koncert mělnického hudebního tělesa obnoveného v roce 2018 u příležitosti 100. výročí založení Československé republiky pod uměleckým vedením Dr. Josefa Šebesty. Svou účast přislíbili významní sólisté. Repertoár nabídne skladby na téma Hudební procházka českou krajinou.

Dramaturgie Tříkrálového koncertu je inspirována snivým příběhem Williama Shakespeara Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete. Stejně jako příběh, je i koncert oslavou „převráceného“ světa, v němž na pozadí každodenních starostí, politických půtek a osobních nezdarů vykvétají symboly, jež dovedou dát člověku – alespoň na chvilku – pocit volnosti a klidu: hudba, smích a radost.

Hudba, jež v průběhu Tříkrálového koncertu zazní, je z pera českých skladatelů počátku 20. století, kteří svými melodickými a harmonickými představami reagovali na výtvarnou secesi kolem sebe a dokázali hudebními prostředky rozehrát secesní zvukový kolorit.
Důležitým atributem „převráceného“ světa je pochopitelně smích. Při zaznění koncertního valčíku Na stříbropěnném Labi od Františka Kmocha, serenády Václava Vačkáře Vzpomínka na Zbiroh, nebo hravé skladby Julia Fučíka Veselí vesničtí kováři a při tónech dalších koncertních skladeb, díky kterým se projdeme romatickou českou krajinou, přelétne modernímu člověku lehký úsměv kolem rtů, když si uvědomí společenské a kulturní souvislosti. Radost je v našem koncertu zastoupena také v srdcích všech účinkujících. A taková radost se lehce přelije i do srdcí ostatních účastníků koncertu.

Záštitu nad Tříkrálovým koncertem převzala ing. Veronika Vrecionová, poslankyně Parlamentu ČR

U Sadů 323
Mělník, Středočeský kraj 27601
Česká republika
315622612

Zobrazit celý kalendář