Kategorie: Divadelní představení World of Fake

World of Fake


3. 5. 2022

Začátky představení: 8.30 a 10.15 hodin

Představení World of Fake je koncipováno jako zábavná studijní pomůcka, která má poukázat na problematiku šíření dezinformací a ovlivňování veřejného mínění. Dnešní mladá generace tráví na sociálních sítích jako Facebook, Instagram nebo TikTok většinu svého volného času. Tyto platformy tvoří jejich hlavní zdroj informací a na jejich základě si pak utvářejí svůj obraz o světě.

Bohužel ne vždy jsou tyto informace pravdivé a jen málo studentů si dá tu práci, aby jejich pravdivost ověřovalo. Jak ale na internetu rozpoznat pravdu od manipulativní lži? Věříme, že schopnost kritického myšlení a ověřování informací je potřeba kultivovat, a to převážně u studentů, pro které je internet denním chlebem.

Představení World of Fake zábavnou formou vysvětlí motivace a praktiky dezinformačních webů a poukáže na důsledky, jaké mohou mít na společnost. Na názorném příběhu z fiktivního světa plného trollů a elfů, kde spolu bojuje dobro se zlem (čili pravda se lží), studentům objasní samotné mechanismy šíření dezinformací.

Hraje: Divadelní spolek Šprajc

Více o souboru

Vstupné 80 Kč, pedagogický doprovod zdarma

Rezervace vstupenek na e-mailu: koudela@sprajc.cz do 15. 4. 2022

náměstí Karla IV.
3359
Mělník, Středočeský kraj 27601
Česká republika
315 622 783

World of Fake

Zobrazit celý kalendář